У Житомирі пройшов круглий стіл «Обговорення питання щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, можливості та перспективи»

 
У Житомирі пройшов круглий стіл «Обговорення питання щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, можливості та перспективи»

Сьогодні, 14 червня,  відбувся круглий стіл за ініціативи ГО «СП «Мир на долоні» та підтримки міського голови Сергія Сухомлина пройшов круглий стіл «Обговорення питання щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, можливості та перспективи».

В засіданні круглого столу взяли участь представники УВКБ ООН, директор Житомирського регіонального управління Держмолодьжитло, громадські організації, заступник голови Громадської Ради при МінТот та виконавчі органи місцевого самоврядування.  

Міський голова Сергій Сухомлин зазначив, що дане питання є нагальним та заслуговує на увагу органів влади і громадськості. До обговорення даного питання мають долучитися всі зацікавленні сторони. Водночас подякував за ініціативу, що в стінах Житомирської міської ради зібралося таке представництво.

Як зазначив представник УВКБ ООН Віра Шелест: «Уже 5-й рік, коли люди знаходяться у ситуації переміщення і за міжнародними практиками, і рекомендаціями вирішення саме довгострокових рішень житлових питань треба вже починати на 2-3 роки в ситуації переміщення, а тим паче – це дуже гарний початок. Ми бачимо прекрасні ініціативи, що це відповідає керівним принципам з внутрішнього переміщення, а саме керівному принципу і якщо ми говоримо про зобов’язання України щодо досягнення цілей сталого розвитку до 20-30 рр. це також розробка імплементація таких програм підтримки ВПО як спільноти, яка мешкає на Житомирщині. Беручи до уваги комплексний підхід, ми вважаємо, що це може бути прекрасним прикладом для України, для інших міст саме такий підхід, я маю на увазі, коли міська рада, ВПО, профільні департаменти і відповідальні особи, беруть на себе таку ініціативу і працюють разом».

Директор Житомирського регіонального управління Держмолодьжитло Павло Шестопалов презентував порядок надання довгострокових пільгових кредитів внутрішньо переміщеним особам та членам їх сімей на будівництво (реконструкцію) або придбання житла на території  м. Житомир

 

По завершенню даного заходу голова ГО «СП «Мир на долоні» Ірина Гладка подякувала всім присутнім за підтримку та плідні напрацювання, які можуть стати основою для реалізації даних заходів щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.